Menu cz / en / fr

DŮJŮSPÍK FRENČ?

dvoudenní intenzivní workshop pohybového divadla na téma Mobilita s Florentem Golfierem
v rámci Noci vědců Univerzity Hradec Králové

čtvrtek 5. října: 9h-12h, 12h30-14h
pátek 6. října: 9h-12h, 12h30-14h, a dále v rámci Noci vědců UHK od 17h00 do cca 21h30

Workshop pod vedením francouzského tanečníka a choreografa Florenta Golfiera Vás seznámí s principy práce s hlasem a tělem na základě tzv. choryfea. Choryfeus je Florentův choreografický nástroj, který umožňuje pohybové a zvukové improvizace ve skupině. Účinkující si osvojí jeho základní principy, díky nimž budou následně tvořit pohybové a slovní partitury ve francouzštině, v angličtině, v němčině,... a možná ještě v dalších jazycích!

Na závěr bude čerstvě stvořený sbor těl a hlasů vystupovat v rámci Noci vědců a interagovat s prostorem, zvukem a s davem návštěvníků.

Následně Vás zveme i k diskusi s Florentem a studenty Katedry francouzského jazyka PedF UHK o studijních pobytech Erasmus, i obecně o mobilitě... studijní, cestovatelské, pracovní, tělesné?

Workshop je otevřen všem zájemcům. Bude probíhat ve francouzštině, v případě potřeby doplňován i překladem do češtiny. Netřeba žádných předchozích zkušeností. Pouze zájem objevovat nové a nadšení pro společnou věc. Z důvodu finálního výstupu je nutné, aby se zájemci mohli zúčastnit celého průběhu workshopů i představení.

Účast na workshopu je zdarma.

Rezervace a informace: anna.tresohlava@uhk.cz (Katedra francouzského jazyka a literatury)

foto: Aude Martin