Suitcaseboarding

Suitcaseboarding je venkovní představení o čtveřici cestujících, která si zpestřuje nudné čekání na vlak či autobus jízdou na svém kufru. Kufr jim byl, je a bude nejvřelejším partnerem s vazbou na celý život. Společně s ním objeví nespočet tajemných zákoutí během mnoha krátkých, nestřežených okamžiků strávených na zapadlých nádražích. Čím déle totiž musí čekat, tím více je jejich touha hrát si s prostředím silnější. Chtějí poznávat své okolí ne jako místo, které má nějakou funkci, ale jako místo, které je může inspirovat. K čemu? Nechte se překvapit.

Toto byla venkovní verze, nyní nás čeká Suitcaseboarding uvnitř

foto: Dušan Krucilák / zkoušení v Kredance, České Budějovice

Autoři, performeři: Felix Baumann, Sean Henderson, Lukáš Karásek, Johana Pocková
Pohybová spolupráce: Eva Stará
Výprava: Hynek Petrželka
Hudba: Lukáš Palán
Fotografie, dokumentace: Dušan Krucilák

Produkce: tYhle
Koprodukce: Cirqueon
Partneři:Studio ALTA, Kredance, Kasárna Karlín
Poděkování: Ludmila Šindlerová, Šárka Maršíková, Tereza Vohralíková, Nikola Brokešová, Florent Golfier, Eva Judová

Projekt Suitcaseboarding vznikl v roce 2021 za podpory Státního fondu kultury a městské části Praha 8.
Činnost spolku tYhle byla v roce 2021 financována z veřejných zdrojů Ministerstva kultury České republiky, Hlavního města Prahy a statutárního města Brna.

Suitcaseboarding : indoor

Premiéra vnitřní varianty inscenace Suitcaseboarding proběhne začátkem roku 2023 v divadle PONEC

Suitcaseboarding - podzimní ochutnávky & odložené premiéra

Drahé publikum,
následující sobotu jsme pro vás chystali vnitřní premiéru inscenace Suitcaseboarding v divadle PONEC. Bohužel se jedna z performerek zranila takovým způsobem, že není možné tuto premiéru v původně plánovaném datu 22. října uvést. Věříme, že jste se těšili a proto bychom vám chtěli nabídnout alternativu v podobě malých ochutnávek z připravované inscenace. Ve stejném termínu a na stejném místě - 22.10.2022 ve 20.00, PONEC - divadlo pro tanec - pro vás přichystáme sérii scénických jednohubek z představení, z kterých si budete moci vybrat a ochutnat krátké pasáže s živým hudebním doprovodem Lukáše Palána a okořeněné připravovaným světelným designem Zuzany Režné. Ke všem drobkům z představení budeme podávat horký nápoj pro zahřátí v podzimním večeru.

Budeme rádi, když s námi přijdete sdílet klidný večer s těmito malými ochutnávkami. Dobrovolným příspěvkem můžete podpořit jak divadlo, tak i soubor.

PS: nové datum premiéry intenzivně hledáme a věříme, že jej představíme během této ochutnávky

Suitcaseboarding : indoor

Suitcaseboarding jsou obrazy z cest. Situace, které v obměněných variantách zažíváme na cestách všichni, každý trochu jinak. Mění se prostředí a lidé kolem nás, ale něco máme společné, většinou na cestách sdílíme stejný záměr – chceme se někam dostat. Pro nás cesta není jen o přesunu z jednoho místa na druhé, je hlavně o tom, co se stane během ní. Znáte otřepanou frázi „i cesta může být cíl“? Na cestě nás čeká více zastávek, kterými musíme projít a na kterých většinou čekáme, než budeme moci jít dále. Musíme čekat, na neznámém místě, s neznámými lidmi, jen se svými zavazadly až nás okolnosti pustí dále. A když to nastane, spěcháme k dalšímu bodu. U něj se zastavíme a opět poslušně čekáme, než budeme moci pokračovat dále. Spěcháme, abychom mohli čekat. Čekáme, abychom mohli spěchat.

Co děláte vy, když musíte na cestě čekat? Snažíte se zkrotit nadměrné množství svých neposedných zavazadel? Máte potřebu navazovat kontakt s ostatními cestujícími? Nebo se spíš snažíte z chumlu obtížných spolucestujících vysublimovat a netrpělivě vyhlížíte spoj? Kde máte kufr? Popojíždíte s ním po zastávce, lavičce, odjezdové tabuli nebo po dalších cestujících? Chuť sdílet tyto chvíle spojuje naši partu „suitcasáků“, která právě míří za vámi.

Čtyři performeři se vydávají na společnou cestu, která přináší spoustu zastávek a potkání na poli fyzického divadla, tance a humoru.

foto: Vojtěch Brtnický / Suitcaeboarding: indoor - ukázka práce, PONEC - divadlo pro tanec

Autoři, performeři: Felix Baumann, Sean Henderson, Lukáš Karásek, Johana Pocková
Dramaturgie: Sára Šimek Arnstainová
Světelný design: Zuzana Režná
Hudba: Lukáš Palán
Výprava: Hynek Petrželka
Kostýmy: Barbara Horáková Fehérová, Hynek Petrželka
Pohybová spolupráce: Eva Stará
Produkce: tYhle, Ludmila Šindlerová

Partneři: Tanec Praha, Studio ALTA, Cirqueon, Kasárna Karlín, Kredance
Poděkování: Mikuláš Bartoň, Dušan Krucilák, Šárka Maršíková, Tereza Vohralíková, Nikola Brokešová, Florent Golfier, Eva Judová

Projekt Suitcaseboarding vznikl za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky, Hlavního města Prahy, statutárního města Brna, Státního fondu kultury a městské části Praha 8.