vrátili jsme se ze zájezdu s inscenací (Ne)boj ze Slovenska, konkrétně z Žiliny ze Stanice a z Košic z Tabačky.
Na Slovensko jezdíme moc rádi již několik let. Celé prostředí, nejen to kulturní, vnímáme jako velmi blízké. Vnímáme také velmi citlivě, co se děje na nezávislé slovenské umělecké scéně, a bohužel nejen na ní. Vážíme si svobody, kterou máme, a není nám lhostejné, jak současná vládnoucí skupina na Slovensku útočí na naše blízké, na kolegy a kolegyně, ale i na další osoby, skupiny a části svobodné společnosti.
Situace na slovenské scéně si zaslouží pozornost a podporu nás všech. Je nemožné podpořit vždy a všechny, pokud si však vybereme všichni a všechny nějakou instituci nebo segment k podpoře, věříme, že se to promítne do celkové situace. Pokud máte možnost, podpořte například tyto dvě kulturní centra, která přináší otevřenou a v těchto dnech tolik potřebnou kulturu. Můžete to udělat tady: https://trucspherique.darujme.sk/spolutodame/ nebo tady: https://tabacka.darujme.sk/podporte-nezavislu-kulturu-v-kosiciach/ nebo je přímo navštívit, pokud máte tu možnost. Případně se podívejte na další centra nezávislé kultury na Slovensku soustředěná v sítí Anténa – antenanet.sk.
Přes všechny náročné podmínky se vracíme ze Slovenska s velmi příjemnými vzpomínkami. Nebojme se bojovat za svobodu.
Florent, Lukáš, Zuzana, Marie, Jakub, Lída, Anton