LEGOrytmus

Inscenace do ulic, parků, na náměstí a dalších rozmanitých prostranství. LEGOrytmus nám skrze téma sportu nabízí cesty, jak přemýšlet o naší společnosti. Představení se inspiruje olympiádou, spartakiádou i aerobikem, aby přes pohybový slovník, který všichni známe, zobrazilo zvláštní partu sportovců, kteří se velmi snaží dosahovat svých sportovních cílů nečekaným způsobem. Představením se chceme dotknout absurdna, pokusit se veselým způsobem uvolnit od přísných řádů, abychom se přiblížili k pohybu bez cíle - je to ale vůbec povolené?

Forma, formace, povinnost, řád, konvence, poddajnost, konformita, rytmus, výkon...pravá, levá, pravá, levá, raz, dva, tři, čtyři: Mír a tanec!

Ve více a více křehké Evropě, kde totalitarismus není tak daleko, jak se zdálo chce česko-francouzský soubor s pomocí humoru vyvolávat společné otázky, které jsou pro nás teď znovu důležité.

Režie: Marie Gourdain
Účinkují: Sabina Bočková / Aneta Bočková, Florent Golfier / Jaroslav Lambor, Lukáš Karásek, Štěpána Nlasa Mfuta / Tomáš Janypka, Soňa Ferienčíková / Martin Talaga
Hudba: Aid Kid
Scénografie: Marie Gourdain
Kostýmy: Marie Gourdain, Martina Steiglerová
Technická podpora: Štěpán Hejzlar
Produkce: Marie Rotnáglová
Délka: 30 minut

Podpora

Představení vzniklo v koprodukci se Studiem ALTA, za finanční podpory Městské části Praha 7 a Nadace Život Umělce. Premiéra se uskutečnila 28. května 2017 v rámci Dne Prahy 7.
V roce 2023 byla repríza představení v Liptovském Mikuláš /SK/, Diera do sveta, podpořena grantem Odboru mezinárodních vztahů MKČR.

Soubory ke stažení

Technický rider